• Šuo su dokumentais ar be jų?

  kilmes-dokumentai

  Šis klausimas labai dažnai iškyla žmonėms, ketinantiems pirmą kartą įsigyti šuniuką. “Kam man dokumentai, jei neketinu vesti į parodas, juk šuo tuomet kainuoja brangiau?..” Žmonės rinkdamiesi šunį pirmiausia svarsto apie tinkamą jiems veislę: skaito internete ar enciklopedijose apie veislės standartą, domisi jos ypatybėmis, charakteriu, renkasi pagal išvaizdą ar dydį, Tuomet, pradėję ieškoti randa visą eilę skelbimų, panašių į šį: “Parduodu grynaveislius šuniukus – be dokumentų”.

  NEAPSIGAUKITE! Turite suprasti, kad šuns kilmės dokumentai yra ne šiaip popieriukai, didinantys jo kainą. Ar Jums įdomu kodėl? Skaitykite toliau.

  Tikras šuo, nesvarbu, kokios veislės jis bebūtų, turi įrodyti savo, kaip veislės atstovo grynumą. Net jei jau įsigijote šuniuką su dokumentais, tam, kad Jūsų numylėtinis galėtų susilaukti palikuonių, reikia įdėti nemažai pastangų.
  Pirmiausia – parodos. Tai ne šiaip šou. Parodų metu teisėjai tikrina šuns eksterjerą, sukandimą ir būtinai – charakterį. Jei spanielis urzgia ar elgiasi agresyviai, jis gali būti diskvalifikuotas. Jei nevizgins uodegos (tai – ypatingas spanielių bruožas), taip pat nesulauks gero įvertinimo. Juk tai neatitinka šios veislės bruožų. O veisti galima tik gavus ne mažesnius įvertinimus kaip “puikiai”  ar “labai gerai” ir būtinai bent keliose parodose, viena iš kurių turi buti tarptautinė arba veislės specializuota.

  Ypatingas dėmesys parodose yra skiriamas charakteriui bei temperamentui. Neseniai kinologų pasipiktinimo sulaukęs įstatymas, diskriminuojantis tam tikras veisles (kurios Lietuvoje vadinamos agresyviomis) privertė mane tai irgi aprašyti. Agresyvumas nevisai priklauso nuo veislių. Tai yra irgi paveldima bei priklauso nuo auklėjimo. Todėl parodose nustebtumėte pamatę porą tūkstančių įvairių veislių šunų, mažų ir didelių, rankinių ir “kovinių” ir jie visi vienoje patalpoje ir be antsnukių. Ir nė vienas nėra agresyvus, bet kurį galima paglostyti, nes kitaip parodoje būtų diskvalifikuotas. Gal net nustebtumėte sužinoję, kad būna ir “spanielių”, kurie yra agresyvūs, tačiau užtikrinu – tai dažniausiai sugadintos psichikos paveldimumas. Veisėjai, veisiantys pagal veisimo nuostatus, niekada nepasiūlys Jums agresyvaus spanielio. Tokį šuniuką Jūs galite gauti pavadinimu “grynaveislis, bet be dokumentų”. [Plačiau…]

 • Lietuvos spanielių savininkų klubas

  Lietuvos spanielių savininkų klubas (LSSK) įkurtas 1992 metų balandžio 25-ąja dieną Kaune. Tai vienas seniausių Lietuvoje veikiančių veislinių šunų klubų, vienijantis spanielių augintojus ir gerbėjus visoje Lietuvoje.

  Svarbiausi LSSK uždaviniai:

  • vieningos spanielių veislių kilmės knygos sudarymas
  • išrašų (kilmės dokumentų) tvarkymas ir jų išdavimas spanielių savininkams
  • spanielių veislių populiarinimas Lietuvoje ir už jos ribų
  • konsultacijos ir visapusiška pagalba klubo nariams

  Į klubą gali įstoti visi šių VIII FCI grupės spanielių savininkai:

  • Airių vandens spanieliai
  • Amerikiečių vandens spanieliai
  • Amerikiečių kokerspanieliai
  • Anglų kokerspanieliai
  • Anglų springerspanieliai
  • Fyldspanieliai
  • Klamberio spanieliai
  • Sasekso spanieliai
  •  Valų springerspanieliai

  Taip pat į klubą priimami Rusų spanielių savininkai.

  Klubas vieną kartą per metus, rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje, organizuoja klubinę spanielių parodą, kurios įvertinimai prilygsta CACIB.

  Klubo prezidentė – Aurelija Tunkulienė (veislynas Tema).

  Klubo kontaktai:

  Gubojų 10, Vilnius, Lietuva
  Tel. +370 (5)2385029 ,
  Fax. +370 (5)2385029
  E-mail temakennel@gmail.com

 • Spanielių veislės istorija

  old_photo

  Spanielių veislė – viena seniausių šunų veislių pasaulyje. Populiari teorija apie spanielių veislės kilmę teigia, kad šie šunys kilę iš Ispanijos. Tai, istorikų ir veisėjų nuomone, patvirtina ir pačios veislės pavadinimas, kuri skamba panašiai kaip Chiens de l’ Espagnol  (Ispanų šuo, išvertus iš senovės prancūzų kalbos) arba Hispaniolus (Ispaniškas, išvertus iš lotynų kalbos). Ankstyvaisiais viduramžiais spanieliai nebuvo skirstomi ar klasifikuojami – taip buvo vadinami šunys, kurie atitiko tuometinį spanielių veislės suvokimą: turėjo ilgas, gauruotas ausis, margą kailį ir puikiai medžiodavo paukščius. Visgi XVI a. pradžioje spanielių istorijoje įvyko esminis pokytis – jie buvo suskirstyti į dvi grupes: lauko ir vandens spanielius. Lauko spanielius išskyrė dar į du pogrupius – „sustingstantys“ spanieliai, kurie nurodydavo medžiotojui kur slepiasi jo grobis (iš pastarųjų vėliau buvo išvesti anglų seteriai) ir „baidantys“ spanieliai, kurie baidydavo paukščius ir smulkius gyvūnus, taip suteikdami medžiotojams galimybę gerai prisitaikyti ir nušauti grobį. XVII a. „baidantys“ spanieliai dar kartą buvo perskirstyti į kelias grupes, atitinkamai jų dydžiui: didžiausi tapo springer, vidutinio dydžio – sasekso, o mažiausi – kokerspanieliais.

  Vėliau, bėgant amžiams, spanielių veislės klasifikacijos medis ženkliai išsiplėtė.

  Labiausiai paplitusios spanielių veislės pasaulyje:

  Airių vandens spanieliai
  Amerikiečių vandens spanieliai
  Amerikiečių kokerspanieliai
  Anglų kokerspanieliai
  Anglų springerspanieliai
  Fyldspanieliai
  Kavalieriaus Karaliaus Karolio spanieliai
  Klamberio spanieliai
  Kooikerhondje (Olandų spanieliai)
  Sasekso spanieliai
  Rusų spanieliai
  Velso (valų) springerspanieliai

 • Šventės!

  Sveikiname visus spanielių augintojus, mylėtojus ir gerbėjus su Šv. Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais metais!
  Spanieliai.lt

 • Dirbantys spanieliai

  Dramos karalius

  Dramos karalius

  Jeigu bet kurio spanielių savininko paklaustumėte, ką geriausiai moka atlikti jų spanielis, turbūt dažniausiai girdimi atsakymai būtų: žaisti ir vaidinti. Pastarąjį veiksmą spanieliai išugdę iki „Oskaro“ vertų aukštumų. Ar matėte kada nors spanielio snukelį, kai jūs valgote ką nors skanaus? Jis tupi šalia jūsų ir žiūri į Jus tokiu žvilgsniu, kuris sugraudintų net ir kiečiausią širdį, o visa savo povyza, nedrąsiai mindžiukuodamas, sukuria tokią dramos atmosferą, prieš kurią nublanksta šiuolaikiniai teatro ir kino šedevrai. Bet mes ne apie tai. Nors iš pažiūros, spanielis atrodo lepus, išdidus ir aikštingas šuo, iš tiesų viskas yra visiškai atvirkščiai. Tinkamai dresuojant ir auklėjant spanielius, jie tampa nepakeičiamais šeimos nariais, pagalbininkais medžioklėje ir… darbuotojais. Taip, visiškai teisingai – darbuotojais arba kitaip tariant darbiniais šunimis.

  Spanieliai policijoje

  Didžiosios Britanijos policijoje, paskutiniais metais smarkiai daugėja springerspanielių, kurie keičia Vokiečių ir Belgų aviganius. Priežastis labai paprasta – Vokiečių aviganių veislė, deja, silpnėja, o Belgų aviganiai, dėka savo puikių fizinių duomenų, tinka sulaikant nusikaltėlius, bet nusileidžia kitoms veislėms greičiu ir vikrumu. Didžiosios Britanijos kinologai, dirbdami su springerspanieliais, pastebėjo, kad spanieliai daug greičiau suranda pasiklydusį žmogų ar ieškomą daiktą, staigiau ir intuityviai trumpesniu maršrutu grįžta pas uniformuotus kolegas, siekdami jiems pranešti, kur yra ieškomas objektas.

  [Plačiau…]