• Amerikiečių kokerspanieliai

  Anglų koker spanielis

  Anglų koker spanielis

  FCI grupė: VIII
  Kilmės šalis: JAV
  Bendra išvaizda: Judrūs, proporcingi, kompaktiški, aiškiai išreikšta galva,
  Temperamentas: Švelnūs, linksmi, kupini energijos, smalsūs ir nebaikštūs. Judesiai – gerai subalansuoti, nesuvaržyti, laisvi.

  Detali išvaizda

  Galva

  Gerai išsivysčiusi ir aiškiai išreikšta, visiškai proporcinga kūno masei. Kaukolė neperdėtai apvali, neplokščia, aiškiai išreikšti antakiai. Kaulų struktūra po akimis simetriškai lygi. Nosis propocinga snukiui, plačiomis šnervėmis, būdingomis sportiniems šunims. Nosies atspalviai būna įvairūs – priklausomai nuo šuns spalvos. Svarbiausia, kad spalva būtų kuo tamsesnė ir derėtų prie šuns antakių. Snukis platus, atstumas nuo tarpuakio iki nosies galo turi būti pusė tiek, kiek yra atstumo nuo tarpuakio iki viršutinės kaukolies dalies pabaigos. Viršutinės snukio dalies šonai pakankamo ilgio, kad uždengtų apatinį žandikaulį. Žandikauliai proporcingi vienas kitam, dantys taisyklingo „žirklinio“ sukandimo, dantys tvirti ir nepersmulkūs. Akių obuoliai apvalūs,  žvilgsnis fokusuoamas tiesiai prieš save. Akių spalva tamsiai rudos spalvos, kuo tamsesnė – tuo geriau. Ausys ilgos, gausiai apaugusios ir „įtaisytos“ ne aukščiau, kaip apatinė akių linija. Kaklas tvirtas, pakankamai ilgas, kad leistų šuniui lengvai pasiekti nosimi žemę, prasidedantis pečių zonoje ir šiek tiek išsilenkęs ten, kur susijungia su šuns galva.

  [Plačiau…]

 • Anglų kokerspanieliai

  Anglų koker spanieliai

  Anglų koker spanieliai

  FCI grupė: VIII
  Kilmės šalis: Didžioji Britanija
  Bendra išvaizda: Judrūs, tvirto „sportiško“ sudėjimo, proporcingi, kompaktiški.
  Temperamentas: Nenustygstantys vietoje, inirtingai vizginantys uodegą, ypač sekdami pėdsakais ar kvapais, visiškai nebijo uždarų erdvių, urvų. Švelnūs ir prieraišūs, bet tuo pat metu gyvybingi ir kupini energijos.

  Detali išvaizda

  Galva

  Gerai išsivysčiusi, dailiai susiformavusi kaukuolė, ne per daug siaura ir ne per daug stambi. Ryški nosies linija nuo pat nosies galo iki pakaušio, o pati nosis – ganėtinai plati. Snukis, žvelgiant iš profilio – stačiakampio formos, suapvalintais kampais. Sukandimas – tvirtas, taisyklingo „žirklinio“ tipo. Didelės akys, bet neiššokusios, dažniausiai rudos, tamsiai rudos, bet ne šviesios spalvos. Tais atvejais, kai šuo margas (maišyta juoda/ruda su balta spalvos), akys gali būti tamsiai žalsvos spalvos. Žvilgsnis linksmas, draugiškas, protingas, niekada ne agresyvus. Akių vokai siauri. Kaklas Vidutinio ilgio, tvirtas. Lygiai ir nuožulniai įsitvirtinęs tarp pečių kaulų.

  [Plačiau…]

 • Anglų springerspanieliai

  Anglų springer spanielis

  Anglų springer spanielis

  FCI grupė: VIII
  Kilmės šalis: Didžioji britanija
  Bendra išvaizda: simetriški, kompaktiški, stiprūs, linksmi, aktyvūs.
  Temperamentas: Draugiški, linksmi, paklusnūs. Baikštumas ir agresyvumas ypač nepageidaujamos savybės.

  Detali išvaizda

  Galva

  Kaukuolė vidutinio ilgio, pakankamai plati, švelniai apvalios linijos, kylančios nuo snukio pradžios ir besitęsiančios aiškiu tarpu tarp akių ir pasibaigiančios kaukuolės viršuje, ties pakaušiu, kurio kaulas neturėtų būti labai pastebimas. Gerai išsivysčiusi nosis ir šnervės, snukis proporciškas kaukuolei, pakankamai platus. Dantys tvirti, taisyklingo „žirklinio“ sukandimo. Akys didelės, migdolo formos, neiššokusios ir neįdubusios, atrodo smalsios ir linksmos. Akių spalva – tamsiai ruda, šviesios akys nepageidautinos. Ausys nuleistos, padengtos švelniu kailiu, pakankamai ilgos ir plačios,  arti prigludusios prie kūno, „įtaisytos“ akių linijoje. Kaklas tvirtas, raumeningas, oda nenukarusi, prasidedantis pečių zonoje ir šiek tiek išsilenkęs ten, kur susijungia su šuns galva.

  Kūnas

  Tvirtas, nei per trumpas, nei per ilgas. Juosmuo raumeningas, tvirtas, švelniai išsilenkęs. Krūtinė plati, gerai išsivysčiusi, aiškiai išreikšti šonkauliai. Uodega (anksčiau būdavo kertama) „nešama“ ne žemiau nugaros linijos, gauruota, šuniui judant vizginama.

  [Plačiau…]

 • Klamberio spanieliai

  Klamberio spanielis

  Klamberio spanielis

  FCI grupė: VIII

  Kilmės šalis: Didžioji Britanija
  Bendra išvaizda: Subalansuotai judantys, stambių kaulų, aktyvūs, stiprūs ir tvirti šunys. Geras Klamberio spanielis turi būti puikiai fiziškai paruoštas, pasižymėti darbinio šuns fizinėmis savybėmis.
  Temperamentas: Meilūs, lipšnūs, savotiškai inteligentiški. Puikūs pėdsekiai, patikimi kompanionai, budrūs ir orūs. Labiau linkę į atsiskyrimą ir savarankiškumą, nei kiti spanieliai, absoliučiai neagresyvūs.

  [Plačiau…]

 • Rusų spanieliai

  Rusų spanielis

  Rusų spanielis

  Rusų spanielis.

  Pirmą kartą Rusų spanielio standartas buvo patvirtinas 1951 metais, tuometinėje Sovietų Sajungoje. Dabartinis standartas, kuris nėra ženkliai pakitęs nuo pačio pirmojo jo varianto, yra patvirtintas Rusijos federacijos medžiotojų organizacijos ir pateiktas peržiūrai ir tvirtinimui Rusijos federacijos kinologijos draugijai. FCI ši veislė nėra pripažįstama, kaip grynaveislių šunų veislė.

  Kilmės šalis: Rusija

  Bendra išvaizda: Rusų spanieliai – ilgaplaukiai medžiokliniai šunys, tvirti, pakankamai ilgomis galūnėmis, vidutinio ilgio. Tipiška eisena – lengvas galopas, laikysena – subalansuota.

  Galva

  Pakankamai ilga (sudar 1/3 viso kūno ilgio), proporcingai plati, kaukuolė apvali, aiškiai išreikštas pakaušio kaulas. Antakiai vidutiniškai išsivystę, tarp jų einanti nosies linija švelni, bet aiškiai pastebima. Snukis ilgas, o žiūrint iš viršaus – ir pakankamai platus, nedaug siauresnis už kaukuolę, aiškai siaurėjantis tik ties pačia nosimi. Nosies atspalviai nuo tamsiai rudo iki juodo.
  Ausys ilgos, plačios, kabančios arti kūno, prasidedančios akių lyguje ar nežymiai aukščiau. Ištiesus ausis į priekį, jų oda turėtų siekti šuns nosies galiuką.
  Akys apvalios, vidutinio dydžio. Akių spalvos nuo tamsiai rudos iki rudos, priklausomai nuo šuns kailio spalvos.
  Sukandimas stiprus, gerai išsivystęs, žirklinio tipo.
  Kaklas vidutinio ilgumo, švelniai išlenktas, raumeningas, be odos raukšlių.

  Kūnas:

  Oda elastinga, bet raukšlių, skeletas tvirtas, raumenys gerai išsivystę. Krūtine plati ir ilga, ketera nežemiau, nei šuns pasturgalis (patinams ledžiama ne daugiau, kaip 2cm žemiau pasturgalio). Nugara tvirta, nežymiai išsilenkusi nuo keteros link pasturgalio, raumeninga. Pilvo sritis kiek siaurėjanti, gražiai pereinanti nuo krūtinės iki pat pilvo apačios. Uodega kirsta, tvirta, laikoma nugaros linijoje.

  [Plačiau…]

 • Velso (valų) springerspanieliai

  Velso (Valų) springer spanielis

  Velso (Valų) springer spanielis

  FCI grupė: VIII
  Kilmės šalis: Didžioji britanija
  Bendra išvaizda: simetriški, kompaktiški, neilgakojai, atrodo lyg būtų sutverti ištvermės reikalaujančiam sunkiam darbui. Greiti, labai judrūs, nenustygstantys vietoje.
  Temperamentas: Stiprūs, linksmi ir labai aktyvūs. Baikštumas, agresyvumas ir dažnas nerimas ypač nepageidaujamos savybės.

  Detali išvaizda

  Galva

  Kaukuolė proporcingo ilgio, šiek tiek išgaubta, aiškiai išreikštas tarpas tarp akių. Nosies spalva nuo odos spalvos iki juodos, gerai išsivyščiusios šnervės. Snukis vidutinio dydžio, pakankamai kampuotas. Dantys tvirti, taisyklingo „žirklinio“ sukandimo. Akys didelės, migdolo formos, neiššokusios ir neįdubusios. Ausys „įtaisytos“ pakankamai žemai, kabo arti žandų. Palyginus su kitomis spanielių veislėmis, pakankamai nedidelės, gale siaurėjančios ir suformuojančios „vynuogės  lapą“. Kaklas tvirtas, raumeningas, dailiai susijungiantis su galva.

  Kūnas

  Neilgas, tvirtas ir raumeningas. Kūno ilgis proporcingas kojų ilgiui. Nugara raumeninga, švelniai išsilenkusi, tvirta. Krūtinės ląsta plati, aiškiai išreikšti šonkauliai. Uodega (anksčiau būdavo kertama) „nešama“ ne žemiau nugaros linijos, gauruota, šuniui judant vizginama.

  [Plačiau…]